W dniach 9-10 września 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. To już II edycja wydarzenia, którego celem jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz instytucjami i przedstawicielami świata nauki prowadzącymi działalność innowacyjną na terenie Mazowsza. Uczestnicy Targów mają możliwość zwiększenia wiedzy na temat możliwości rozwoju ich potencjału poprzez prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażanie innowacji. Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest Patronem honorowym tego przedsięwzięcia.
W II edycji Targów Nauki i Kooperacji udział weźmie ok. 100 wystawców. To głównie przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, instytucji naukowych oraz organizacji związanych z promocją współpracy nauki i biznesu. Swój udział zapowiedziały już m.in. drukarnie 3D, które zaprezentują swój sprzęt oraz możliwości tej techniki. Atrakcją Targów Nauki i Kooperacji z pewnością będzie stoisko zespołu Robotyki Edukacyjnej oraz ich robot, który służy do uczenia nastolatków zasad programowania i wykorzystania nowoczesnych technologii w praktyce. Jednym z wystawców II edycji Targów będzie także Akademicki Związek Sportowy.
Targi Nauki i Kooperacji organizowane są z myślą o przedstawicielach małych i średnich firm, które prowadzą lub planują rozpocząć działania innowacyjne, jednostkach naukowych, instytucjach non-profit działających w obszarze innowacji, ośrodkach przedsiębiorczości i innowacyjności oraz instytucjach finansowych. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ma na celu zbliżenie tych grup oraz ukazanie możliwości tworzenia wspólnych projektów. Ponadto misją targów jest zwiększenie ogólnej świadomości o możliwościach rozwoju potencjału przedsiębiorstw i instytucji naukowych dzięki wdrażaniu innowacji oraz prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych.
Targom będzie towarzyszyła bezpłatna konferencja „Wykorzystaj swoją kreatywność: generowanie i wdrażanie rozwiązań innowacyjnych”. Pierwszego dnia zostaną omówione zagadnienia kooperacji różnych podmiotów oraz wynikających z niej pozytywnych efektów dla uczestników. Natomiast drugi dzień konferencji zostanie poświęcony problematyce generowania i wdrażania innowacji. Celem konferencji jest zwiększenie świadomości na temat innowacyjnych rozwiązań nauki oraz ich roli w rozwoju przedsiębiorstw, a także metod podnoszenia konkurencyjności na rynku poprzez wdrażanie innowacji.
Wstęp na Targi Nauki i Kooperacji jest bezpłatny, a udział Wystawców finansowany jest z pomocy de minimis. Rejestracji na to wydarzenie można dokonać poprzez stronę internetową projektu.