Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Wybierz język strony

Facebook

Znajdź nas na Facebooku

NEWSLETTER

NEWSLETTER:

Aktualności

Największy niemiecki land otwiera się na polskie start-upy

Specjalnie do Warszawy by nawiązać kontakty z polskimi start-upami przyjeżdżają przedstawiciele Nadrenii Północnej Westfalii (NRW), stolicy tego landu - Düsseldorf  oraz eksperci z branży.

Już 27.10. 2016 r. w siedzibie AIP Business Link w Warszawie polskie start-upy spotkają się z ekspertami i partnerami z Niemiec.

Agencja Inwestycji i Promocji kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia, NRW.INVEST i miasto Düsseldorf we współpracy z fundacją Start up Poland i przy wsparciu m. st. Warszawy organizują seminarium biznesowe dla młodych polskich start-upów pt.: „Szanse dla polskich start-upów na rynku niemieckim: Nadrenia Północna Westfalia i miasto Düsseldorf miejscem sukcesu start-upów z obszaru gospodarki cyfrowej i kreatywnej”.

Celem seminarium jest zbliżenie ekosystemów innowacji w Polsce i Niemczech. Uczestnicy seminarium będą mogli zapoznać się z potencjałem regionu NRW i jego stolicy Düsseldorf, inicjatywami stymulującymi rozwój, przestrzeniami coworkingowymi, narzędziami wsparcia dla startupów, podatkowo-prawnymi aspektami prowadzenia biznesu w Niemczech – opowiada Katarzyna Sokołowska, reprezentantka NRW.INVEST GmbH w Polsce.

Od lat region ten  - najmocniejszy gospodarczo, politycznie i populacyjnie - uchodzi za papierek lakmusowy kondycji Niemiec. Jeśli przedsiębiorca zdoła obronić się na tym terenie, to podoła podobnemu wyzwaniu w całych Niemczech - taka jest niepisana zasada wśród wtajemniczonych – dodaje Sokołowska.

Wśród prelegentów znajdą się eksperci z zakresu inwestycji, prawa, gospodarki międzynarodowej oraz przykłady start-upów, które osiągnęły sukces.

***

Nadrenia Północna-Westfalia, która liczy 17,6 mln. mieszkańców, jest najliczniejszym z 16 krajów związkowych Niemiec. Ok. 160 mln. osób, czyli prawie 1/3 wszystkich konsumentów w UE, mieszka
w promieniu 500 km od stolicy landu – Düsseldorfu. Region skupia 22 % siły nabywczej Niemiec. Mieszkańcy tego landu wydają rocznie 346 mld. euro na własne potrzeby i już przez samo to stanowią interesujący rynek zbytu dla dóbr konsumpcyjnych. PKB Nadrenii na poziomie ok. 625 mld. euro, stanowi 21,5 % niemieckiego i 4,5 % europejskiego PKB (UE-28).

Na terenie landu funkcjonuje około 755 tysięcy MŚP. Stanowią one 99,5 procent wszystkich firm
w landzie. Około. 80 procent zatrudnionych osób podlegających ubezpieczeniu społecznemu pracuje w małych i średnich przedsiębiorstwach.

16 z 50 najlepiej sprzedających się niemieckich firm (nie licząc banków i firm ubezpieczeniowych) posiada swoją siedzibę w NRW, np.  Bayer, Bertelsmann, DHL, Deutsche Telekom, E.ON, Henkel, Metro, Rewe, RWE czy ThyssenKrupp.

Więcej informacji na stronie:

http://justaconsulting.de/seminarium-gospodarcze-dla-start-upow/

Agenda spotkania:

http://justaconsulting.de/wp-content/uploads/2016/10/171017-Agenda-Business-Seminar-Warsaw.pdf

Kontakt dla mediów:

Justyna Gaj-Skowronek tel.: (0048) 509-216-076 mail.: j.gaj@Justapr.pl

« wstecz

WSPÓŁPRACA

Poprzedni
Następny