Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Wybierz język strony

Facebook

Znajdź nas na Facebooku

NEWSLETTER

NEWSLETTER:

Aktualności

  • IBSR_logo_EUflag_1000px
  • inbets

Projekt INBETS BSR. “Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”.

english version

Projekt INBETS BSR. “Innovative Business Transfer Models for SMEs in the BSR”.

Sukcesja jest jednym z najbardziej istotnych zagadnień w firmach rodzinnych. Małe i średnie przedsiębiorstwa są w większości długoterminowo zarządzane przez właścicieli, którzy w chwili przejścia na emeryturę nie przenoszą działalności na kolejne pokolenie, co niesie za sobą ryzyko  utraty wiedzy i miejsc pracy.

W planowaniu sukcesji  ważnym aspektem jest przekazanie następnym pokoleniom własności oraz umiejętności do zarządzania przedsiębiorstwem, tak aby zapewnić kontynuację i dalszy rozwój rodzinnego, wielopokoleniowego biznesu zgodnie z jego założeniami. Założenia projektu są poświęcone problemowi sukcesji w środowisku MSP, a działania projektowe skupiają się na badaniu, wzmocnieniu i wypracowaniu innowacyjnych modeli transferów biznesowych w MSP w regionie Morza Bałtyckiego. Wypracowane narzędzia mają ułatwić przenoszenie działalności w środowisku MSP, zapewniających ich powszechną dostępność i wdrażanie w przedsiębiorstwach.

Projekt skupia się na 4 głównych celach:

  • Wzmocnienie zdolności instytucjonalnych istniejących instytucji promujących MŚP w zakresie trwałej promocji transferów przedsiębiorstw w 9 krajach BSR.
  • Lepsze poparcie dla transferów biznesowych dla MŚP przez politykę i administrację oraz łatwiejsze finansowanie
  • Zrównoważone umiejętności przedsiębiorczości, podnoszenie kwalifikacji przedsiębiorczych i zwiększanie liczby kandydatów chętnych do przejęcia przedsiębiorstw
  • Promowanie transferów biznesowych podczas realizacji projektu i zapewnienie trwałej kontynuacji wdrażanych środków na szeroką skalę we wszystkich krajach BSR.

Jest to projekt innowacyjny, gdyż większość projektów i działań koncentruje się obecnie na tworzeniu nowych firm, a wyzwania związane z utrzymaniem i kontynuacją działalności firm po zmianie właściciela nie są promowane
oraz uwzględniane w dotacjach.

Zmiana podejścia, większa wiedza i świadomość z zakresu przeprowadzenia udanego transferu w przedsiębiorstwie to jeden z celów tego projektu.

Liderem projektu jest Baltic Sea Academy z Hamburga, a Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie  jest jednym z partnerów projektu. Pozostałymi partnerami w projekcie są uniwersytety oraz organizacje z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji, Danii, Niemiec i Rosji.

Jeżeli chcesz zasięgnąć szczegółowych informacji dotyczących projektu, napisz do nas na adres e-mail: sekretariat@mirip.org.pl                                  

Projekt realizowany w ramach programu:  Interreg Region Morza Bałtyckiego (Interreg Baltic). Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wartość całkowita projektu: 2.464.270,00 EURO.

Wartość dofinansowania w ramach projektu dla Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości: 117.351 EURO

english version

« wstecz

WSPÓŁPRACA

Poprzedni
Następny